نشست علمی ارائه دستاوردهای حاصل از شرکت در دوره های بین المللی با عنوان تقویت نقش توافق نامه های تجارت ترجیحی در تجارت منصفانه و فراگیر

نشست علمی «تقویت نقش موافقت‏ نامه‏ های تجارت ترجیحی در تجارت منصفانه و فراگیر» با ارایه سرکار خانم فرزانه نجفیان از پژوهشگران محترم موسسه در تاریخ 1398/2/24 در ساعت 9 صبح در محل موسسه پژوهش ‏های برنامه‏‏ ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی و با حضور جمعی از مدیران و پژوهشگران موسسه و کارشناسان و پژوهشگران سایر واحدهای وزارت جهادکشاورزی از جمله دفتر صنایع تبدیلی و تکمیلی وزارت متبوع برگزار شد. نشست مذکور چکیده و نتایج حاصل از مطالب ارایه شده در دوره ه‏ای آموزشی با همین عنوان بود که در مرداد ماه سال 1396 توسط نمایندگان کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه (ESCAP) و با همکاری سازمان توسعه تجارت ایران در تهران برگزار شده بود.

از جمله محورهای اصلی نشست برگزار شده، نحوه طراحی یک موافقت‏ نامه تجارت ترجیحی جامع و الزامات آن بود. سپس اصول مورد توجه برای آمادگی برای ورود به یک موافقت‏ نامه تجارت ترجیحی، نحوه انجام مذاکرات موافقت‏ نامه تجارت ترجیحی، میزان کسب و اعطای امتیاز و توصیه ‏های کاربردی در موارد عدم رعایت اصول موافقت‏نامه پس از اجرا آموزش داده شد. در انتهای نشست، حضار محترم نظرات ارزشمند خویش را مطرح کرده و پاسخ‌های لازم توسط سخنران محترمه ارایه شد.

 
    
   
تاریخ:
1398/02/24
تعداد بازدید:
155
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی می باشد
Powered by DorsaPortal